Prasa o nas

wróć

16-07-2021 Invest.kielce.pl
W Kielcach biznes wspiera młodych!

W ramach realizowanego w naszym Biurze projektu pn. „Wysokiej jakości kwalifikacje i staże zawodowe kluczem do sukcesu w branży IT” uczniowie klas o profilu technik informatyk i technik programista dwóch kieleckich szkół ponadpodstawowych – Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach, odbywają staże zawodowe u lokalnych liderów branży informatycznej oraz w firmach z rozbudowanymi działami IT. Dzięki przychylności właścicieli aż 22 firm zlokalizowanych w Kielcach uczniowie – stażyści mają szansę na własne oczy zobaczyć jak wygląda praca programisty i spróbować swoich sił w  środowisku IT.
 
Jedną z firm, która zdecydowała się podzielić doświadczeniem z młodymi ludźmi jest Kolporter, w którym w lipcu staż odbywa 2 uczniów. Jesteśmy pewni, że praca w rozbudowanym dziale IT jednej z najważniejszych firm w regionie pozwoli uczniom pozyskać pierwsze, bardzo ważne umiejętności praktyczne.
 
Firma Kolporter powstała w maju 1990 roku i nieprzerwanie od ponad 30 lat działa nie tylko na terenie Kielc, ale także całej Polski. Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w kraju, który obecnie zatrudnia blisko tysiąc osób. Spółka współpracuje z ponad tysiącem wydawnictw prasowych i książkowych.  Z sieci 17 oddziałów terenowych dostarcza codziennie prasę do około 24000 odbiorców, znajdujących się w blisko 4000 miejscowości na terenie kraju. Firma jest także właścicielem sieci około 650 Saloników Kolportera – samoobsługowych punktów handlowo-usługowych.
 
– Jesteśmy firmą, która od początku swojego istnienia stawia na młodych ludzi. Uważamy, że są oni potencjałem i przyszłością dla biznesu, dlatego chętnie przyjmujemy stażystów i praktykantów. Jesteśmy zdania, że taka współpraca może przynieść korzyści każdej ze stron. Stażystom nie tylko poszerzenie wiedzy i rozwinięcie umiejętności, ale przede wszystkim zobaczenie środowiska biznesowego dużej firmy, poznanie jej struktury i możliwość wniknięcia w nią. Firmie stażyści i praktykanci dają często nowe spojrzenie na potrzeby ludzi, szczególnie tych z młodszego pokolenia, a także pokazują nowe kanały dotarcia do klienta. Są inspiracją do poszukiwań nowych rozwiązań – mówi Aleksandra Patek, Koordynator ds. Promocji i Sprzedaży – W naszej firmie jest wielu pracowników, którzy zaczynali swoją zawodową ścieżkę właśnie od stażu. Jedną z nich jestem ja – zaczynałam pracę w Kolporterze jako stażystka a pracuję już prawie 10 lat – dodaje A. Patek.

wróć