Prasa o nas

wróć

29-01-2019 Poradnik-Zdrowia.pl
Krwiodawcy ze Złotego Biurowca

Pracownicy spółek należących do Krzysztofa Klickiego przekazali blisko 110 litrów krwi w organizowanych, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, akcjach honorowego oddawania krwi.

 

Na terenie biurowca Kolportera, znajdującego się przy ul. Zagnańskiej 61 w Kielcach, odbyło się już 13 takich akcji. Pierwszy raz ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkował przed siedzibą Kolportera 24 lipca 2015 roku. Wówczas do oddania krwi zakwalifikowało się 46 osób. W 2016 roku zorganizowano cztery akcje, w których wzięło udział 80 osób. Natomiast sto osób podzieliło się bezcennym lekiem w siedmiu akcjach, które odbyły się w latach 2017-2018. Ostatnia akcja odbyła się 24 stycznia 2019 roku. Wzięło w niej udział 18 osób.

 

– Współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od 2015 roku – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. – Wówczas dyrektor świętokrzyskiego centrum wystosował do naszej firmy apel o zorganizowanie akcji w Kolporterze. Bank krwi był praktycznie pusty, a przedstawiciele centrum szukali nowych dawców w różnych zakątkach Kielc i województwa świętokrzyskiego. Podjęliśmy decyzję o organizacji akcji mobilnego ambulansu. Zależało nam, aby jak najwięcej osób wsparło naszą inicjatywę, dlatego poza pracownikami Kolportera dowiedzieli się o niej także pracownicy innych spółek mieszczących się w biurowcu przy Zagnańskiej 61 w Kielcach. Do akcji przyłączyli się pracownicy Infovera, Pretoriusa, Expo Silesia, Fermentu, BC&O Polska. A w obecnych akcjach udział biorą także przedstawiciele PeP i firmy Altar. – Przez te lata blisko 360 razy pracownicy stawiali się w ambulansie RCKiK z chęcią udziału w akcjach, a 244 razy wzięli w nich czynny udział, oddając łącznie 109,8 litrów krwi. Bardzo nas cieszy ta liczba, bowiem dowodzi ona, że pracujące w biurowcu osoby nie są obojętne na potrzeby innych. Jesteśmy dumni, że tak wielu ludzi o dobrym sercu jest wśród nas – dodaje Dariusz Materek.

wróć