Aktualności

wróć

18-05-2022
Dar prosto z serca

„Podaruj krew – ratuj życie Amelki” – pod taką nazwą w piątek, 13 maja 2022 roku, odbyła się akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez firmę Kolporter i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

 

Tego dnia na parkingu biurowca Kolportera podjechał ambulans RCKiK. Pracownicy firm mających siedziby przy ul. Zagnańskiej 61 w Kielcach ustawili się w długiej kolejce, by oddać krew.

 

– Do akcji zgłosiło się ponad 30 osób, z czego 25 zostało zakwalifikowanych i mogło bez przeszkód oddać krew. Każda kropla krwi jest dla nas na wagę złota, zapotrzebowanie na nią jest bowiem ogromne. Cieszymy się, że udało nam się zebrać ponad 11 litrów tego drogocennego daru, a sama akcja przebiegła w bardzo miłej atmosferze – podsumowuje akcję lekarz med. Jacek Karwicki, kierownik Działu Dawców i Pobrań RCKiK w Kielcach.

 

– To była bardzo nietypowa akcja. Pierwsza po trzyletniej przerwie, w wolnym od pandemicznych obostrzeń świecie. I przede wszystkim pierwszy raz w historii była to akcja dedykowana choremu dziecku jednej z naszych pracownic. Cieszy nas, że nasz apel do pracowników o przyłączenie się do akcji nie przeszedł bez echa – zdradza Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera. – Wiemy, że wśród nas znajduje się wielu Honorowych Dawców Krwi, którzy oddają krew systematycznie, ale jak sami twierdzą cenią sobie organizowane przez nas akcje, są one bowiem przeprowadzane bardzo sprawnie, a dzięki temu, że są na terenie firmy, mają możliwość pracy do ostatniego momentu przed donacją. Wielu z nich z samego rana stawiło się do akcji. Jednak tym razem największą grupę chętnych stanowili pracownicy, którzy kierując się porywem serca, chcieli pomóc chorej na białaczkę Amelce. Jej mama od lat pracuje w jednej z powiązanych z Kolporterem spółek i jest przez wiele osób znana i ceniona. Choroba, która dosięga kogoś z bliskiego nam otoczenia, kogoś, kogo znamy, jest często niesamowitym bodźcem do działania. Nawet jeśli nie jesteśmy do czegoś przekonani czy po prostu boimy się, chęć czynienia dobra zwycięża. I to zaowocowało, bo do akcji zgłosiło się wielu pracowników, którzy wcześniej nie oddawali krwi. Wszystkim im bardzo dziękujemy! – mówi Dariusz Materek.

 

Kolporter współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach od 2015 roku. W ciągu 7 lat zostało zorganizowanych 14 akcji honorowego oddawania krwi. Przez te lata ponad 390 razy pracownicy stawiali się w ambulansie RCKiK z chęcią udziału w akcjach, a 269 razy wzięli w nich czynny udział, oddając łącznie 121,05l drogocennego daru.

wróć